+48 56 65 19 710 integrator@rhc.com.pl
Kalkulator parametrów obróbki Suhner... Sprawdź

Przenoszenie, pakowanie i paletyzacja – realizacje

W powtarzalnych procesach takich jak przenoszenie, pakowanie czy paletyzacja coraz częściej stosowane są roboty przemysłowe. Wykorzystywanie oprogramowania wspomagającego np. paletyzację, pozwala na pełną kontrolę i optymalizację procesu, przyspiesza czas tworzenia programów, co wpływa na znaczące zwiększenie wydajności. Robotyzacja przenoszenia, pakowania i paletyzacji eliminuje konieczność ciężkiej i żmudnej pracy ręcznej oraz wpływa na poprawienie jakości procesu, minimalizując uszkodzenia i niedokładności pozycjonowania.

Wykorzystywane przez Nas roboty Yaskawa, mogą zostać zastosowane w procesach, gdzie przenoszone są elementy ważące nawet do 800 kg, a całość może zostać bezpośrednio podłączona pod już istniejącą linie produkcyjną i w pełni z nią współpracować.

Łatwość programowania robotów, ich uniwersalność i elastyczność w dobrze komponentów, takich jak końcówki robocze, powoduje, że stosowanie ich w procesach przenoszenia, pakowania i paletyzacji jest bardzo korzystne. Stanowiska mogą zostać wyposażone w chwytaki dostosowane do produktów, a także rozszerzone o elementy takie jak owijarki, transportery, magazyny części czy podajniki palet.

Zobacz realizacje

Realizacja 2: Podawanie oraz spawanie zrobotyzowane

Realizacja budowy celi z robotem podającym oraz dwoma robotami spawalniczymi Proces dospawania kątowników wsporczych do profilu został zrealizowany przy pomocy trzech robotów. Dwa roboty Yaskawa MA1440 zostały wyposażone w zestawy spawalnicze, natomiast robot Yaskawa...

czytaj dalej

Realizacja 1: Robot podający

Zrobotyzowany proces umieszczania detali na prasie.  Proces, który miał zostać zautomatyzowany polegał na pobraniu detali oraz umieszczenie ich na stanowisku pod prasą, gdzie zostawały poddawane gięciu. W celu przeprowadzenia procesu zbudowana została cela wyposażona...

czytaj dalej

Zobacz film

Integrator-RHC Sp. z o.o.
Toruń 87-100, Polna 127

Tel. +48 56 65 19 710
Email: integrator@rhc.com.pl

Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarczy KRS: 51706
BDO: 000115621