+48 56 65 19 710 integrator@rhc.com.pl
Kalkulator parametrów obróbki Suhner... Sprawdź

Nasze realizacje

W naszych stanowiskach wykorzystujemy roboty przemysłowe renomowanej firmy YASKAWA MOTOMAN, a także współpracujemy z najlepszymi na rynku dostawcami podzespołów automatyki.

Realizujemy projekty w aplikacjach, takich jak:

Spawanie

Spawanie jest procesem, który najczęściej poddawany jest robotyzacji. Pozawala to na znaczne zmniejszenie czasu obróbki detalu, a także znacząco wpływa na jakość i powtarzalność procesu. Wprowadzenie robota spawającego, nie tylko korzystne jest ze względów ekonomicznych oraz jakościowych, ale umożliwia także zredukowanie czasu pracy człowieka w środowisku niekorzystnym dla zdrowia.

Projektowane przez Nas stanowiska opierają się na robotach spawalniczych oraz pozycjonerach YASKAWA MOTOMAN, które cechuje wysoka precyzja działania. Wybór komponentów z szerokiej gamy produktów, uzależniony jest od wymagań Klienta i w pełni dostosowany do jego potrzeb, umożliwiając stworzenie przez Nas optymalnego rozwiązania dla każdej aplikacji.

Cele z robotami spawającymi wyposażone są również w kompletne zestawy spawalnicze, automatyczne stacje czyszczenia palnika, a także wygrodzenia wraz z systemami kontrolnymi, spełniającymi wszystkie aktualne wymogi bezpieczeństwa. Możliwe jest również rozszerzenie stanowiska w wiele dodatkowych systemów, ułatwiających i usprawniających jego pracę np. system wyszukiwania spoin.

Przenoszenie, pakowanie i paletyzacja

W powtarzalnych procesach takich jak przenoszenie, pakowanie czy paletyzacja coraz częściej stosowane są roboty przemysłowe. Wykorzystywanie oprogramowania wspomagającego np. paletyzację, pozwala na pełną kontrolę i optymalizację procesu, przyspiesza czas tworzenia programów, co wpływa na znaczące zwiększenie wydajności. Robotyzacja przenoszenia, pakowania i paletyzacji eliminuje konieczność ciężkiej i żmudnej pracy ręcznej oraz wpływa na poprawienie jakości procesu, minimalizując uszkodzenia i niedokładności pozycjonowania.

Wykorzystywane przez Nas roboty Yaskawa, mogą zostać zastosowane w procesach, gdzie przenoszone są elementy ważące nawet do 800 kg, a całość może zostać bezpośrednio podłączona pod już istniejącą linie produkcyjną i w pełni z nią współpracować.

Łatwość programowania robotów, ich uniwersalność i elastyczność w dobrze komponentów, takich jak końcówki robocze, powoduje, że stosowanie ich w procesach przenoszenia, pakowania i paletyzacji jest bardzo korzystne. Stanowiska mogą zostać wyposażone w chwytaki dostosowane do produktów, a także rozszerzone o elementy takie jak owijarki, transportery, magazyny części czy podajniki palet.

Obróbka detali, cięcie

Roboty przemysłowe mogą zostać zastosowane do wielu rodzajów obróbki, które wykonywane są na detalach w trakcie procesu produkcyjnego. Frezowanie, wiercenie, cięcie, klejenie czy polerowanie to jedne z wielu przykładów, wykonywanych przez Naszą firmę, projektów robotyzacji. Programy środowiska CAD/CAM wspierają procesy tworzenia i wyznaczania trajektorii robota, co znacznie usprawnia proces. Zastosowanie magazynków narzędzi pozwala na zautomatyzowanie wymiany końcówki roboczej, dzięki czemu możliwa jest obróbka jednego detalu wieloma narzędziami, bez konieczności zatrzymywania urządzenia na czas przezbrajania narzędzia.

Dzięki zastosowaniu robota zmniejsza się czas obróbki, polepsza jakość i powtarzalność, ale również eliminowany jest kontakt człowieka z zagrożeniami wynikającymi z pracy nieosłoniętych urządzeń, dużego zapylenia czy niebezpiecznych dla zdrowia oparów i wysokiej temperatury.

Nitowanie, zgrzewanie

Robotyzacja takich procesów jak nitowanie czy zgrzewanie przede wszystkim znacząco zwiększa ich wydajność. W stanowisku mogą pojawić się zarówno proste dwupozycyjne stoły indeksacyjne przeznaczone dla detali niewymagających obrotu w trakcie procesu, jak i bardziej skomplikowane pozycjonery, które dadzą możliwość obrotu detalem.
Dostępne na rynku nitownice oraz zgrzewarki, możliwe do zintegrowania ze stanowiskiem zrobotyzowanym, dostępne są w wariantach o zróżnicowanych parametrach, dzięki czemu proces może zostać zrobotyzowany dla wielu różnorodnych elementów.

Obsługa maszyn

Roboty przemysłowe często wykorzystywane są w pracach powtarzalnych, przy której praca człowieka staje się dla niego uciążliwa i żmudna. Zastosowanie robota zapewnia ciągłość produkcji, dzięki wprowadzeniu elementów takich jak odpowiednio dobrane końcówki robocze np. chwytaki, magazyny narzędzi czy zautomatyzowane podajniki detali.

Stanowisko do obsługi maszyny można włączyć w już istniejącą linię produkcyjną i za pomocą wprowadzenia komponentów sterujących, spowodować współpracę nowego stanowiska z już istniejącymi urządzeniami.

Montaż

Dzięki wysokiej precyzji działania robotów Yaskawa, oferowanych w stanowiskach przez nasza firmę, możliwe jest zastosowanie ich w procesach montażowych, gdzie wymagana jest dokładność i powtarzalność działania. Eliminuje to pracę personelu przy monotonnych działaniach na liniach produkcyjnych, a dodatkowo, dzięki ciągłości pracy, znacznie zwiększa się wydajność oraz jakość procesu, powodując szybki zwrot inwestycji.

Zobacz film z realizacji:

Integrator-RHC Sp. z o.o.
Toruń 87-100, Polna 127

Tel. +48 56 65 19 710
Email: integrator@rhc.com.pl

Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarczy KRS: 51706
BDO: 000115621