+48 56 65 19 710 integrator@rhc.com.pl
Kalkulator parametrów obróbki Suhner... Sprawdź

Realizacja nitowania za pomocą robotów przemysłowych

h

Założenia projektu

Projekt obejmował dwa stanowiska, wykorzystujące roboty przemysłowe Yaskawa MH280 oraz HP20D wyposażone w głowice do nitowania, które współpracują z dwupozycyjnymi stołami indeksacyjnymi wraz z wykonanym przez Naszą firmę oprzyrządowaniem do mocowania detali Klienta. Zastosowanie stołów indeksacyjnych pozwoliło na jednoczesną wymianę detali przez operatora oraz pracę robota w obrębie jednego stanowiska. Stanowisko zostało zaprojektowane dla małych, lekkich detali, które nie wymagały obrotu w trakcie nitowania.

Obie cele posiadają wygrodzenie bezpieczeństwa wraz z szeregiem systemów kontrolnych, dzięki czemu stanowisko spełnia aktualne normy bezpieczeństwa. Ponadto w stanowisku zawarty jest podajnik nitów, panel operatora oraz monitor, wyświetlający stan cyklu dla każdej celi.

Robotyzacja procesu nitowania pozwala na zwiększenie wydajności, a także zapewnia ciągłość produkcji, co wpływa na redukcję kosztów. Roboty Yaskawa, sterowane systemem DX200, cechuje bardzo duża dokładność oraz powtarzalność wykonywanych ruchów, co pozwala utrzymać jakość wykonywanych produktów na najwyższym poziomie.
.

Film

Galeria

Zainteresowała Ciebie nasza realizacja?

Chcesz sprawdzić ile zyskasz wprowadzając takie rozwiązanie w swoim zakładzie?

5 + 8 =

Integrator-RHC Sp. z o.o.
Toruń 87-100, Polna 127

Tel. +48 56 65 19 710
Email: integrator@rhc.com.pl

Sąd Rejonowy w Toruniu VII Wydział Gospodarczy KRS: 51706
BDO: 000115621